Pohádkové divadlo Marka Dobrodinského:

 

Jsme šestičlenný divadelní soubor z Prahy pod vedením známého baviče a moderátora Marka Dobrodinského. Tato divadelní představení pro děti hrajeme již 16 sezonu po českých hradech a zámcích ( Kunětická hora, Jindřichův Hradec, Ploskovice, Průhonice, Třeboň, Kroměříž, Hradec nad Moravicí, Nové město nad Metují, Náchod) pod produkčním vedením a exlusivním zastoupením agentury Veronika. Divadlo je též vhodné do divadel, kinosálů, škol  i venkovních prostředí. Je určeno pro mateřské školy, základní školy, ale pobaví i pedagogický dozor a rodiče. Pohádky O panu Vokovi a Jak se peče písnička jsou výukové - vystupují zde kromě nadpřirozených bytostí i skutečné historické postavy. Pohádku Jak se peče písnička je nejvhodnější zařadit před Vánocemi. Další tři pohádky nejvíce ocení menší děti z mateřských škol.

Technické podmínky:

Aparaturu, kulisy a osvětlení máme vlastní. Od Vás potřebujeme pouze prostor pro hraní min. 4x3mx4m(výška), zázemí pro příchody a odchody z jeviště a připojení k elektrickému zdroji 220W.

Délka představení:  cca 50min.

Scénář, režie a hudba:  Marek Dobrodinský

Počet účinkujících:  6 osob

Scénograf:  Architekt Martin Hruška

Použitá hudba v představení je autorská – nepodléhá poplatkům OSA.

 

Máme nastudované tyto pohádky:

O panu Vokovi a Bílé paní (výuková):

Tato veselá pohádka s písničkami, nádhernými kostýmy a scénickou muzikou se odehrává cca v r. 1600 za éry vlády posledních Rožmberků. Kromě nadpřirozených bytostí zde vystupují pravé postavy z českých dějin. V představení je zmiňován rod Rožmberků, Lobkowiczů, Císař Rudolf II. a další.

 

Jak se peče písnička (výuková):

Mladý skladatel Adam Michna z Otradovic a jeho kamarád Martin se schovají v zámecké kuchyni před vojnou. Zamiluje se do půvabné kuchtičky Dorotky. Obměkčí kouzelná písnička přísného zámeckého pana Slavatu nebo dá na radu paní Polyxeny? Získá čert své dušičky do pekla? Přesvěčte se v téměř muzikálové pohádce. Představení je též vhodné zařadit v době adventu – Vánoční verze s koledou Chtíc, aby spal.  

 

O Čarodějnici Xsíxsáře:

V dračí sluji bydlí drak Filemón s hodnou čarodějnicí Xsíxárou a čertíkem Damiánem. Svými kouzly pomohou Aničce a Janovi k jejich štěstí. Ale ani ty největší kouzla by nic nezmohly bez dobrého srdce a síly pravé lidské lásky.

 

O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi:

Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu. Ještě, že se objeví malý vodníček Tutínek, který s pomocí Jezerní královny dovede vše k pohádkovému - šťastnému konci.

 

Čertův poklad:

Princezna Jasmína netrpělivě očekává svého ženicha a aby poznala jeho pravou povahu vymění se se svou služkou Žofií. Podobný nápad však dostane i princ a jeho sluha. A aby toho ještě nebylo málo, všichni se dozvídají, že pan král před lety slíbil princeznu drakovi za ženu. Kdo je pravý hrdina a kdo má upřímné srdce se dozvíte v této veselé pohádce.