Velikonoce patří mezi nejoblíbenější svátky ve velké části světa. Jsou to svátky jara, které oslavují probouzení přírody, její plodnost, naději a lásku. Velikonoční zvyky a tradice se lišily vesnici od vesnice a dřív probíhaly během velikonočního období, které trvalo šest neděl. Jejich úkolem bylo zbavit se všeho starého, očistit domácnost i tělo od chorob, připravit se na znovuzrození přírody.
V našem poutavém hodinovém velikonočním pásmu se děti dozvědí o původu Velikonoc, získají přehled jaké zvyky, tradice a co jedli naši předci v jednotlivých dnech Pašijového týdne. Naši účinkující v dobových kostýmech vysvětlí velikonoční symboly, naučí děti nové koledy a dovezou tradiční ukázky výzdoby ze staročeských vesnic. Nebude chybět i povídání o Velikonocích v cizích zemích. V případě zájmu po skončení programu vyrobíme s dětmi v rámci tvořivých dílen tradiční výzdobu na velikonoční stůl.
Pořad je zájezdový, přijedeme k Vám do školy nebo školky a vše přizpůsobíme věku dětí.


Cena: 3.500Kč + doprava 6kč/km + tvořivá dílna( dílna pouze do 30 dětí – cena 25Kč/dítě )Objednávejte na Tel.: +420 604 381 520, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.agenturaveronika.cz

Novinka: Staročeský Masopust

Žáci se dozvědí, že Masopust je obdobím od Tří králů do Popeleční středy. Připomeneme si, jak slavili Masopust naši předkové. Velice názornou formou jsme si představíme nejznámější masopustní masky, ukážeme masopustní pokrmy, vysvětlíme rozdíl mezi velikonočním postem a Masopustem, zazpíváme masopustní píseň. Vysvětlíme jsme si význam a funkci jednotlivých maškar a zvyků    např.  proč se pohřbívá basa. Po vzdělávací části bude pro děti připraven opravdový masopustní karneval, kde nebudou chybět tematické soutěže.

Cena: 3.500Kč + doprava 6kč/km